F-16C Fajting Falkon
U toku NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju, 1999. godine, vazduhoplovstvo je imalo najznačajniju ulogu. NATO je koristio svoje najsavremenije letelice i ubojna sredstva. Ostaci nekoliko NATO vazduhoplova, koje je oborila protivvazdušna odbrana Vojske Jugoslavije, nalaze se u Muzeju vazduhoplovstva. U stalnoj postavci muzeja izloženi su delovi aviona F-16 (F-16 Fighting Falcon), F-117 (F-117 Nighthawk), kao i bespilotne letelice i delovi krstarećih raketa „tomahavk” (Tomahawk) i „harm” (AGM-88 Harm).
F-16 je jedan od najpoznatijih američkih višenamenskih borbenih aviona, konstruisan za postizanje prevlasti u vazduhu. Zamišljen je kao laki, dnevni lovac, a vremenom je transformisan u uspešni višenamenski masovni borbeni avion na nivou 4. generacije. Doživeo je masovnu serijsku proizvodnju kao borbeni avion od globalnog značaja. Zbog svojih letnih karakteristika, operativan je u vazduhoplovstvima brojnih zemalja. Korišćen je u ratovima u Iraku, bivšoj Jugoslaviji, arapsko-izraelskim sukobima.
U ratovima u bivšoj Jugoslaviji potvrđena su obaranja dva F-16, jednog kod Mrkonjić Grada u Republici Srpskoj 1995. godine i drugog kod Šapca u Srbiji 1999. godine, a čiji delovi su izloženi na stalnoj muzejskoj postavci.
- Avioni i helikopteri
- Jedrilice i lake letelice
- Vojno vazduhoplovstvo
- Civilno vazduhoplovstvo
- Sportsko vazduhoplovstvo
- NATO agresija
- Vazduhoplovni motori
- Vazduhoplovno naoružanje
- Elise i rotori
- Padobrani i oprema
- Sredstva za obuku
- Odeća i oprema
- Oprema i alati
- Makete i modeli
- Fototeka
- Aero-foto snimci
- Video i audio zapisi
- Plakati
- Umetnička zbirka
- Filatelija